Grupa Wiewiórki

Tradycyjnie w Tłusty Czwartek nasze przedszkolaki piekły faworki.

".... Pod Wawelem w smoczej jamie,
mieszkał smok, ja wam nie kłamię,
straszny to był łakomczuszek,
ciągle jadł i rósł mu brzuszek.

Na kolację zjadł barana
a już brzuszek burczał z rana,
wiecznie głodne to smoczysko,
pochłaniało niemal wszystko ..."

"Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują.
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze.
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!"

11 stycznia 2019 r. odwiedzili nasze przedszkole przedstawiciele straży miejskiej. Nasi gości rozmawiali z dziećmi na temat segregacji śmieci i sposobów dbania o środowisko. Nasze przedszkolaki uczestniczyły w grach, rozwiązywały zagadki i obejrzaly film edukacyjny przygotowany przez naszych gości. Było bardzo ciekawie :)

Nadchodzi znów ten rodzaj ciszy,
że każdy wszystko usłyszy:
i sanie w obłkoach mknące,
i gwiazdy na dach spadające,
a wszedzie to ufne czekanie?
Czekajmy - niech cud się stanie.

Na czas Bożego Narodzenia
niech się spełnią świąteczne życzenia,
te łatwe i trudne do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i małe,
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią te wszystkie
krok po kroku, tego życzymy także
w Nowym 2019 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu bożonarodzeniowego
pt. „Szopka w skrzynce”

Dnia 18. grudnia 2018 roku w Przedszkolu Publicznym nr 33 „Karolinka” w Opolu miało miejsce podsumowanie konkursu bożonarodzeniowego pt. „Szopka w skrzynce” przeznaczonego dla wszystkich chętnych dzieci na przedszkola.

Celem konkursu było:

• kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia;
  • pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji szopek z akcentami regionu Śląska Opolskiego;
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci oraz uzdolnień plastycznych;

Oceniane przez komisję było: nawiązanie do tradycji, architektura, kolorystyka i ogólne wrażenie estetyczne oraz udział i zaangażowanie zarówno dzieci, jaki i rodziców lub pozostałych członków rodziny.

Na konkurs wpłynęło 12 szopek wykonanych przez chętne dzieci wraz z rodzicami. Szopki te zostaną wystawione w kościele parafialnym przy naszej przedszkolnej choince, gdzie będzie można je podziwiać.

Jury w osobach:

1. Pani Marzena Gasztych, nauczycielka,
  2. Pani Stefania Topola, artystka ludowa

jednomyślnie przyznało wszystkim autorom szopek wyróżnienia. Otrzymali oni dyplom oraz nagrodę.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom
i dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom, biorącym udział w konkursie
za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę.

W dniu 14.12.2018 r. już po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr "Bajkowe Skarbki Śląska" ze sztuką "Najcennejszy Skarb Zimy". Dzieci nie tylko oglądały sztukę, ale także mogły brać w niej aktywny udział. Po przedstawieniu nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach teatralnych poprowadzonych przez aktorów. Jak zawsze oprócz nauki było mnóstwo radości i ruchu :)

"...Święty Mikołaj nocą wędruje
W okna zagląda i nasłuchuje
Gwiazdka w okna świeci
gdzie są grzeczne dzieci.

O każdym grzecznym dziecku pamięta
Dobry dziadunio, Mikołaj Święty
Co za radość będzie,
gdy do nas przybędzie..."

W piątek, 7 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość - Św. Mikołaj:)

W dniu 04.12.2018 r. dzieci odwiedziły Nadleśnictwo w Opolu, celem przekazania żołedzi zebranych przez dzieci i ich rodziny. Na spotkaniu w Izbie Leśnej zostali nagrodzeni najwięksi zbieracze tych skarbów lasu. Dzieci mogły też posłuchać opowiadań pana leśniczego i obejrzeć film edukacyjny o zwierzętach.

W dniu 03.12.2018 r. odwiedziła nasze przedszkole pani Aneta Piątek właścicielka kwiaciarni "Cuda wianki" w Opolu. Nasz gość opowiedział o swojej pracy, a takżę poprowadził warsztaty florystyczne na których dzieci mogły wykonać stroiki świąteczne. To było trudne zadanie, ale nasze przedszkolaki świetnie dały sobie radę. Dziękujemy pani Anecie za czas i przekazaną wiedzę:)