Grupa Wiewiórki

Przedszkole Publiczne nr 33 „Karolinka” zaangażowało się w akcję charytatywną poświęconą pomocy Frankowi, którego rodzice na stronie: https://www.siepomaga.pl/franio piszą: „Franio jest najstarszym dzieckiem w Polsce z SMA typu 1 (najcięższy i najgorzej rokujący typ), które ma szanse na terapię genową... Jeśli chcemy zdążyć, rozpocząć terapię musimy uzbierać ogromną kwotę!

Czasu jest coraz mniej, mamy połowę kwoty. Pomocy! Na tym etapie błagamy o szansę dla naszego syna... on już tyle wycierpiał... W ciągu 7 tygodniowego pobytu na OIOM-ie żegnaliśmy się z nim kilka razy... Nie potrafię wyrazić co wtedy czułam, strach był paraliżujący. Franek cudem uniknął wtedy tracheotomii. Udowodnił wszystkim, że jest silny i będzie walczył.Teraz prosimy o lepsze życie dla niego. Sami nie damy rady.

Dzieci, pod kierunkiem artysty plastyka, rysowały samodzielnie własne arcydzieło, które ich rodzice wykupowali, wrzucając do puszki dowolną kwotę na w/w cel. Akcja jeszcze trwa!

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu można oglądać pracę naszych przedszkolaków i rodziców od 3.02.2020-17.02.2020 r. Wystawa zorganizowana jest na pierwszym piętrze, przy oddziale dziecięcym obok Pokoju Bajek. Prace wzbudzają zainteresowanie i podziw czytelników. Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy.

Dnia 21 stycznia, jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas z wnukami.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Dziękujemy !!!

Dnia 10.01.2020 r. dzieci z grupy "Wiewiórki" rozpoczęły swoje comiesięczne spotkania w Bibliotece Miejskiej w Opolu - Grudzicach pod kierunkiem pani Beaty Orel. Dzieci miały możliwość poznać miejsce i specyfikę pracy jaka jest charakterystyczna dla biblioteki. Wysłuchały opowiadania o tym, jak należy obchodzić się z książkami a następnie samodzielnie przeglądały sobie książki z półek. Radości było mnóstwo co mamy nadzieję zaowocuje systematycznym czytelnictwem.

W dniu 13.01.2020r. już po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr "Bajkowe Skarbki Śląska" ze sztuką
"Eliza w krainie zimy". Dzieci nie tylko oglądały sztukę, ale także mogły brać w niej aktywny udział. Po przedstawieniu nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach teatralnych poprowadzonych przez aktorów. Jak zawsze oprócz nauki było mnóstwo radości i ruchu.

Przedszkolaki z Karolinki w okresie przed świątecznym jak co roku przyozdabiają salę w świąteczne ozdoby, ubierają choinkę w samodzielnie wykonane ozdoby. Podsumowano także wysiłki dzieci włożone w przygotowanie kartki w ramach konkursy "Świąteczna kartka".

Dnia 19.12. 2019r., zgodnie z tradycją, odbyło się w naszej grupie świąteczne spotkanie z rodzicami. Podczas uroczystości dzieci przedstawiły Jasełka prezentując swoje umiejętności. Wspólne kolędowanie i życzenia wprowadziły nas w magiczny, świąteczny nastrój.

Dnia 05-12-2019 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały zaplanowany wyjazd do Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu na zajęciach edukacyjne związane z poszukiwaniem Mikołaja. Od samego wejścia atrakcji było bez liku: dzieci ozdabiały i pakowały pierniki, słuchały opowieści 0 świętach Bożego Narodzenia w wiosce Smerfów, robiły sztuczny śnieg, poznały eksperymenty związane z barwieniem płynów, uczestniczyły w sesji fotograficznej przy choince przebrane z wybrany przez siebie strój no i na dokładkę kosztowały waty cukrowej.

Niesamowity jednak był fakt, iż to właśnie tam odwiedził nas Św. Mikołaj, bo wszystkie dzieci z KAROLINKI były grzeczne.

Dnia 11-12-2019r. dzieci z grupy „Wiewiórki” rozpoczęły swoje cukiernicze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
Z pomocą rodziców każdy przedszkolak przyniósł wskazany produkt potrzebny do przygotowania ciasta według naszego przepisu i mogliśmy rozpocząć wałkowanie, wykrawanie i umieszczanie na blasze. W dalszej części czeka nas jakże pyszne lukrowanie.

Dzieci z grupy Wiewiórki tydzień od 25 do 29. 11. 2019r. poświęciły na zagadnienia związane z realizacją programu „Poznajemy zawody”. Każdego dnia miały one możliwość poznania specyfiki pracy wybranych zawodów tj. aktor, artysta, pisarz, piekarz, lekarz. Punktem wyjścia był zawód nauczyciela, z którym spotykają się na co dzień. Dzieci bardzo chętnie opowiadały kim są z zawodu ich rodzice, dzieci uświadamiały sobie, że każdy zawód i praca z nim związana jest trudna. Najbardziej przypadły dzieciom do gustu scenki dramowe, w których odgrywały one omawiane zawody.