Grupa Wiewiórki

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.  Dlatego przedszkolaki włączyły się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewały hymn narodowyw piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”

Dnia 25-10-2019r. dzieci naszego przedszkola jak co roku w ramach katechezy miały możliwość utrwalenia wiadomości związanych o obchodem Dnia Wszystkich Świętych oraz wyjścia na Cmentarz, modlitwy pod krzyżem za zmarłych i zapalenia zniczy.

Dnia 24-10-2019r. dzieci z grupy „Wiewiórki’ miały zaplanowany wyjazd na spektakl teatralny pt. „Szewczyk Dratewka” do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

Szewczyk Dratewka Marii Kownackiej to jeden z najpiękniejszych bajkowych utworów polskiego teatru lalek. Od wielu lat obecny na scenach lalkowych wzrusza i bawi najmłodszych oraz starszą publiczność. Jest to podróż do klasyki teatru lalek w jej najlepszym wydaniu. Spektakl ukazuje tradycyjne techniki animacyjne, ale jest przede wszystkim muzyczną przygodą.

Dzieci miały możliwość poznać specyfikę miejsca jakim jest teatr oraz grę aktorów na scenie. Podczas spektaklu żywo reagowały na zmiany akcji oraz towarzyszyło im wiele emocji i wzruszeń.

Po spektaklu udaliśmy się na wzgórze uniwersyteckie i spędzaliśmy czas w doborowym towarzystwie.

W dniu 24.09.2019r. już po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr "Bajkowe Skarbki Śląska" ze sztuką "O zaczarowanym zwierciadle". Dzieci nie tylko oglądały sztukę, ale także mogły brać w niej aktywny udział. Po przedstawieniu nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach teatralnych poprowadzonych przez aktorów. Jak zawsze oprócz nauki było mnóstwo radości i ruchu.

Dzieci Dzień Przedszkolaka zaczęły świetować już tydzień wcześniej( 13.09 br) podczas I Opolskiego Rajdu Rowerowego Przedszkolaków. Dzieci wraz z rodzicami pokonali wyznaczoną trasę przez las, na której były wyznaczone przystanki podczas których Pan Leśniczy opowiadał o "życiu lasu". Po rajdzie na rowerzystów czekało ognisko i kiełbaski.

Pokaz owadów egzotycznych

Dzieci z przejęciem słuchały opowiadań o życiu owadów, ich upodobaniach, zwyczajach oraz przysmakach. Każde dziecko z bliska mogło zobaczyć jak wygląda każde z prezentowanych stworzeń. Pod czujnym okiem prowadzących miały możliwość dotknięcia kilku okazów.