Grupa Wiewiórki

W przedszkolnym ogródku, dzieci posadziły sadzonki pomidorów. Już niedługo będziemy się zajadać pysznymi pomidorkami.

W ostatni dzień ferii (21.02.2020r.) przedszkolaki z "Karolinki" wybrały się na seans filmowy do kina Helios.

Jak co roku tradycyjnie w Tłusty Czwartek nasze przedszkolaki piekły faworki.

Dnia 22.01.2020 r. przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w mszy świętej w kościele parafialnym w Opolu - Grudzicach odprawianej w intencji wszystkich babć i dziadków z okazji ich święta. Po mszy dzieci zaśpiewały piosenki i powiedziały wierszyki, wielbiąc swoje babcie i dziadków. Złożyliśmy również zebranym serdeczne życzenia i zaśpiewaliśmy "Sto lat". Na koniec mszy rozdaliśmy każdemu uczestnikowi drobny podarunek od przedszkolaków.

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 33”Karolinka” mimo trwających ferii zimowych nie odpuszczają w systematycznym odwiedzaniu Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filia nr 15 w Opolu. Pani Beatka tym razem przywitała nas teatrem kamishibai, który dzieci wprost zachwyca. Było to opowiadanie z kotami w roli głównej. Przy okazji Dnia Kota dzieci śpiewająco zdały egzamin pani Beatki ze znajomości kotów w literaturze. W drugiej części, już tradycyjnie, dzieci przeglądały dział w literaturą dziecięcą.

Przedszkole Publiczne nr 33 „Karolinka” zaangażowało się w akcję charytatywną poświęconą pomocy Frankowi, którego rodzice na stronie: https://www.siepomaga.pl/franio piszą: „Franio jest najstarszym dzieckiem w Polsce z SMA typu 1 (najcięższy i najgorzej rokujący typ), które ma szanse na terapię genową... Jeśli chcemy zdążyć, rozpocząć terapię musimy uzbierać ogromną kwotę!

Czasu jest coraz mniej, mamy połowę kwoty. Pomocy! Na tym etapie błagamy o szansę dla naszego syna... on już tyle wycierpiał... W ciągu 7 tygodniowego pobytu na OIOM-ie żegnaliśmy się z nim kilka razy... Nie potrafię wyrazić co wtedy czułam, strach był paraliżujący. Franek cudem uniknął wtedy tracheotomii. Udowodnił wszystkim, że jest silny i będzie walczył.Teraz prosimy o lepsze życie dla niego. Sami nie damy rady.

Dzieci, pod kierunkiem artysty plastyka, rysowały samodzielnie własne arcydzieło, które ich rodzice wykupowali, wrzucając do puszki dowolną kwotę na w/w cel. Akcja jeszcze trwa!

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu można oglądać pracę naszych przedszkolaków i rodziców od 3.02.2020-17.02.2020 r. Wystawa zorganizowana jest na pierwszym piętrze, przy oddziale dziecięcym obok Pokoju Bajek. Prace wzbudzają zainteresowanie i podziw czytelników. Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy.