Grupa Wiewiórki

W zbieraniu wzięło udział 26 dzieci.

Absolutnym liderem został:

Jakub S. wraz z rodzicami i dziadkami, którzy uzbierali prawie 900 kg

W następnej kolejności: Zosia, Kacper P.

W grupie starszej liderzy to:

Wojtek, Ola, Matteo

Po wszystkie przysmaki dla zwierząt leśnych przyjadą leśnicy.

serdecznie dziękuję za pracę z dziećmi,

za czas poświęcony dla przedszkola :)

„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Młodzi ludzie ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, organizatorzy chcą, aby działania realizowane w ramach akcji miały przede wszystkim charakter wirtualny bądź multimedialny i były realizowane w obrębie szkoły lub placówki.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Nasze przedszkole także uczestniczy w tej pięknej akcji, a prezentację naszych działań można zobaczyć na zdjęciach.

Dnia 21.10.2020r. w naszym przedszkolu odbyła się  uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci pięknie zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne po czym Pani Dyrektor nowoprzyjęte dzieci pasowała na przedszkolaka Przedszkola Publicznego nr 33 "Karolinka".

Sam buty ubieram
zapinam ubranie.
Potrafię też ładnie
sam zjeść śniadanie.

Na miejsce zawsze
zabawki układam
bardzo nie lubię
kiedy jest bałagan.

Chcę być samodzielny
grzeczny i lubiany
i o wszystko ciągle
nie pytać wciąż Pani.

W piątek 09.10.2020 r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Bajkowe Skarbki Śląska. Dzieci obejrzały przedstawienie pt.„W gospodarstwie cioci Wandy”. Była to opowieść o przemądrzałym Grzesiu, który uważał że wszystko wie, wszystko potrafi, na wszystkim się zna. Dzięki tej bajce dzieci nauczyły się, że zawsze warto być dobrym, pomagać wszystkim i nie wolno się wymądrzać. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w przygotowanych przez aktorów warsztatach.