Grupa Wiewiórki

Dnia 29 czerwca  nasze przedszkolaki odwiedziły gabinet stomatologiczny, gdzie poznały zawód dentysty oraz jak prawidłowo dbać o zęby aby mieć piękny uśmiech. W trakcie wizyty każde dziecko mogło usiąść w fotelu dentystycznym i sprawdzić czy ma zdrowe ząbki. Dziękujemy bardzo Paniom za ciekawe zajęcia  i profesjonalne podejście. 

Drogi Tatusiu - najlepszy na świecie,
który mnie kochasz w zimie i w lecie.
Jesienią, wiosną w niezmiennej trosce
w szczęśliwym domu - jak w raju rosnę.
Za Twoją dobroć dzisiaj dziękuję,
zdrowia, łask Bożych szczęścia winszuję.
Bezpiecznej szosy, spełnienia marzeń,
pięknych urlopów i zawsze razem!

 

Dnia 22 czerwca przedszkolaki udały się na wycieczkę autokarem do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. gdzie dzieci mogły poznać jak wyglądało życie dawnych mieszkańców Opolskich wsi, czym się zajmowali i w jakich mieszkali domach. W czasie wycieczki dzieci urządziły  sobie pyszny piknik w cieniu jednej z chałup. Największą atrakcją było spotkanie z jedną z mieszkanek muzeum - kozą. Dzieci były zachwycone wycieczką i już nie mogą doczekać się następnej. 

 

Dzieci z grupy Wiewiórki dbają o nasze ziołowe ogródki, gdzie zostały posadzone mięta, bazylia, melisa, tymianek i wiele innych pysznych ziół, które będą pysznym dodatkiem do posiłków.

 W dniu 17.06.2021 r. odwiedzili nasze przedszkole Pańswo Elżbieta i Jerzy Woźniakowie - edukatorzy z Edukacyjnego Gospodarstwa Ekoturystycznego Agrochatka. Nasi goście już kolejny raz prowadzili warsztaty dla naszych przedszkolaków. Tym razem zgłębialiśmy temat "Smaków lata". Dzieci dowiedziały się między innymi o tym skąd się bierze mleko i jak można zrobić twaróg czy masło. Każdy miał możliwość nie tylko aktywnie uczestniczyć we wszystkich działaniach, ale także skosztować efektów pracy. 

    Obchody Bezpiecznych Przedszkoli, to zrzeszenie placówek oświatowych z całej Polski. Nasze Przedszkole „Karolinka” godnie reprezentuje region Opolszczyzny, czego wynikiem jest zdobycie w ubiegłych latach Certyfikatu i Statuetki Lidera.

    W dniu 14 czerwca 2021 r. dzieci z obu grup przedszkolnych uczestniczyły w zawodach sportowych, które wzmacniały koordynację całego ciała, ćwiczyły równowagę, precyzję w rzutach do celu oraz współpracę zespołową w grze kręgle. Przedszkolaki prócz zadań sportowych, które były głównym działaniem w ramach tegorocznego hasła W zdrowym ciele zdrowy duch miały też okazję do sprawdzenia swojej wiedzy w quizie wiedzy o bezpieczeństwie. Na zakończenie za sportową postawę i grę fair play każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. 

 

 "Na Dzień Dziecka"

W czerwcowy ranek ponad dachami
biały gołąbek latał nad nami.
Widział go Kuba, Filip i Janek.
Ponad dachami w czerwcowy ranek
szybował gołąb przez niebo sine
niósł wszystkim dzieciom
dobrą nowinę.
Nowinę, która łączy i brata:
walczymy o pokój dla świata.   

 Tradycją naszego przedszkola jest, aby Dzień Dziecka spędzać na sportowo - coroczna Spartakiada Przedszkolaka. Niestety sytuacja sanitarno-epidemiologiczna nie pozowliła nam zorganizować tegorocznej Spartakiady Przedszkolaka :(

     My się się jednak nie poddajemy i taką mini spartakiadę urządziliśmy w naszym przedszkolnym ogrodzie. Nasze zmagania rozpoczęliśmy uroczystym przemarszem z flagą olimpijską. Następnie w ramach przygotowań do ćwiczeń panie przeprowadziły rozgrzewkę przy muzyce. Potem przyszedł czas na zawody. Każdy przedszkolak mógł sprawdzić swoję umijętności podczas konkurencji sportowych. A tych było sporo: budowanie wieży na czas, utrzymanie równowagi, ćwiczenia celności i precyzji itp. Każdy bardzo się starał wykonywać zadania jak najlepiej i przestrzegać zasad fair play. Po zakończeniu naszych sportowych zmagań wszyscy uczestniczy otrzymali złote medale i słodki poczęstunek - lody :)

 

   W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl z repertuaru Bajkowych Skarbków Śląska pt."Niezwykłe przygody kota i Karoliny". Po przedstawieniu dzieci uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez aktorów. Nasze przedszkolaki poszerzyły swoje wiadomości z zakresu scenografii, kostiumów i lalek teatralnych (kukiełka, pacynka, marionetka). Miały możliwość wcielić się w rolę aktorów i "ożywić" lalki. Zajęcia dały dzieciom mnóstwo radości :)

 

\

"MAMO!"
                                                         Danuta Gellnerowa

Dam Ci dziś piękny kwiatek
i wstążkę na dodatek.
Dam Ci złoty pierścionek,
na górce mały domek,
ogródek malowany,
ławkę pod wielkim kasztanem.
Dam Ci słońce nad domem, 
słońce - złotą koronę.
I dam Ci księżyc, wiesz?
I jeszcze ... co tylko chcesz.
Bo jestem bardzo bogaty,
dostałem kredki od taty.

 

     Podczas zajęć korzystamy z różnych pomocy dydaktycznych. Jedną z nich są "śpiewające ptaszki". To wykonane z gliny gwizdki w kształce ptaszka do których wlewa się wodę. Teraz wystarczy tylko dmuchać i ptaszek zaczyna "śpiewać" - wydobywający się z gwizdka dźwięk przypomina świergot małego ptaszka. Dzięki takiej zabawie dziecko ćwiczy cały swój aparat oddechowy.

Poniżej przedstawiamy krótki filmik z tych zabaw :)

 

Początek strony