Grupa Biedronki

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.  Dlatego przedszkolaki włączyły się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewały hymn narodowyw piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”

Dnia 25-10-2019r. dzieci naszego przedszkola jak co roku w ramach katechezy miały możliwość utrwalenia wiadomości związanych o obchodem Dnia Wszystkich Świętych oraz wyjścia na Cmentarz, modlitwy pod krzyżem za zmarłych i zapalenia zniczy.

Dzieci z Grupy „Biedronki” jak co roku rozpoczęły swoją przygodę z książką w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu-Grudzicach. Systematyczne spotkania z Panią bibliotekarką i obcowanie z książką bez wątpienia rozbudzą w nich wrażliwość na czytanie oraz chęć pogłębiania wiedzy literackiej z różnorodnych dziedzin życia i świata. Chwila z książką bowiem to nie tylko przyjemność, lecz także, a może nawet przede wszystkim, korzyść dla naszego zdrowia i sposób na zdobywanie obycia w świecie.

W dniu 24.09.2019r. już po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr "Bajkowe Skarbki Śląska" ze sztuką "O zaczarowanym zwierciadle". Dzieci nie tylko oglądały sztukę, ale także mogły brać w niej aktywny udział. Po przedstawieniu nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach teatralnych poprowadzonych przez aktorów. Jak zawsze oprócz nauki było mnóstwo radości i ruchu.

W piątek, tj. 20 września br. już po raz kolejny przedszkolaki otrzymały od prezydenta klucze do bram miasta. Uczestniczyły także w sesji i na koniec w głosowaniu nad uchwałą.

"My opolskie przedszkolaki
Wszystkie złapmy się za ręce,
Uśmiechnijmy się radośnie
W tańcu przy wesołej tej piosence

To Opole nasze miasto,
Opole to nasz świat.
Ruszaj śmiało ulicami

i wesoło śpiewaj tak!"

Przedszkolaki, aby uczcić Dzień Przedszkolaka wraz z dziećmi z innych przedszkoli posadziły swoje drzewo w parku na osiedlu im. Armii Krajowej. Na koniec było śpiewanie piosenek i wspólne zdjęcie.

Dzieci Dzień Przedszkolaka zaczęły świetować już tydzień wcześniej( 13.09 br) podczas I Opolskiego Rajdu Rowerowego Przedszkolaków. Dzieci wraz z rodzicami pokonali wyznaczoną trasę przez las, na której były wyznaczone przystanki podczas których Pan Leśniczy opowiadał o "życiu lasu". Po rajdzie na rowerzystów czekało ognisko i kiełbaski.

Zajęcia sportowe z Akademi Tygryska

Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w zajęciach pokazowych przeprowadzonych przez Akademię Tygryska.

Pokaz owadów egzotycznych

Dzieci z przejęciem słuchały opowiadań o życiu owadów, ich upodobaniach, zwyczajach oraz przysmakach. Każde dziecko z bliska mogło zobaczyć jak wygląda każde z prezentowanych stworzeń. Pod czujnym okiem prowadzących miały możliwość dotknięcia kilku okazów.

Przedszkolaki z PP nr 33 goszczą Kombatantów na uroczystości ogólnopolskiej pt. "Przerwany Marsz".

W dniu 2.09.2019 r. w przedszkolnych progach gościliśmy Podopiecznych z Domu Kombatanta w Opolu na Uroczystości pt. Przerwany Marsz polega na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 r., przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.

Przekroczenie progów przedszkola przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

Akcja „Przerwany marsz...” jest próbą stosownego podziękowania i oddania szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za ich życie, za to co zrobili dla Polski.

Dzieci wspólnie z Seniorami odśpiewały hymn państwowy, wysłuchały wierszy oraz pieśni patriotycznych, a także Apelu Polskich Dzieci Wojny o Pokój na Świecie.

Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek, pamiątkowe zdjęcia oraz wręczenie podziękowań dla Kombatantów.