Grupa Biedronki

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 33”Karolinka” mimo trwających ferii zimowych nie odpuszczają w systematycznym odwiedzaniu Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filia nr 15 w Opolu. Pani Beatka tym razem przywitała nas teatrem kamishibai, który dzieci wprost zachwyca. Było to opowiadanie z kotami w roli głównej. Przy okazji Dnia Kota dzieci śpiewająco zdały egzamin pani Beatki ze znajomości kotów w literaturze. W drugiej części, już tradycyjnie, dzieci przeglądały dział w literaturą dziecięcą.

Przedszkole Publiczne nr 33 „Karolinka” zaangażowało się w akcję charytatywną poświęconą pomocy Frankowi, którego rodzice na stronie: https://www.siepomaga.pl/franio piszą: „Franio jest najstarszym dzieckiem w Polsce z SMA typu 1 (najcięższy i najgorzej rokujący typ), które ma szanse na terapię genową... Jeśli chcemy zdążyć, rozpocząć terapię musimy uzbierać ogromną kwotę!

Czasu jest coraz mniej, mamy połowę kwoty. Pomocy! Na tym etapie błagamy o szansę dla naszego syna... on już tyle wycierpiał... W ciągu 7 tygodniowego pobytu na OIOM-ie żegnaliśmy się z nim kilka razy... Nie potrafię wyrazić co wtedy czułam, strach był paraliżujący. Franek cudem uniknął wtedy tracheotomii. Udowodnił wszystkim, że jest silny i będzie walczył.Teraz prosimy o lepsze życie dla niego. Sami nie damy rady.

Dzieci, pod kierunkiem artysty plastyka, rysowały samodzielnie własne arcydzieło, które ich rodzice wykupowali, wrzucając do puszki dowolną kwotę na w/w cel. Akcja jeszcze trwa!

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu można oglądać pracę naszych przedszkolaków i rodziców od 3.02.2020-17.02.2020 r. Wystawa zorganizowana jest na pierwszym piętrze, przy oddziale dziecięcym obok Pokoju Bajek. Prace wzbudzają zainteresowanie i podziw czytelników. Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy.

Dnia 21 stycznia, jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas z wnukami.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Dziękujemy !!!

W dniu 10.01.2020 r. starszaki z zaciekawieniem słuchały czytanych przez Panią Beatę wierszy i opowiadań o zimie. Dzieci z utęsknieniem słuchały o białym puchu i zimowych zabawach. Sprawiło im to ogromną przyjemność, i natchnione pięknymi wierszami zapowiedziały wyjazd w góry, żeby choć na chwilę przenieść się w śnieżnobiały krajobraz. Na zakończenie jak zawsze wypożyczyły wybrane przez siebie książki.

\

Nasze przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do pisania listów do swoich kolegów i koleżanek z Marzycielskiej Poczty. W akcji pisania listów uczestniczymy od samego początku czyli od 2009 r. i sprawia nam to wielką przyjemność. Dzieci wspólnie z rodzicami tak jak potrafiły najpiękniej narysowały m.in. dobrą wróżkę, która spełnia życzenia, siebie, plac zabaw czy przedszkole, następnie z radością i ogromnym wzruszeniem słuchaliśmy listów napisanych przez rodziców i opiekunów.

Serdecznie dziękujemy za możliwość sprawienia innym odrobiny przyjemności, a wszystkim dzieciom, rodzicom z Naszego Przedszkola dziękujemy za zaangażowanie.

Łyżwiarskie szlify trenujemy z każdym dniem lepiej. Trenerzy chwalą nasze postępy, a zabawy nie ma końca.

W grudniu w naszym przedszkolu odbyła się akcja „Biały ząbek” organizowana przez PCK w Opolu. Jej zadaniem było przybliżyć i utrwalić dzieciom zasady higieny jamy ustnej oraz zapoznać z zawodami takim jak stomatolog, ortodonta czy protetyk. Cele akcji zostały osiągnięte za sprawą przeprowadzonych zajęć edukacyjnych na terenie przedszkola oraz wizyty stomatologa, który dokonał przeglądu stanu uzębienia dzieci starszych. Dzieci już wiedzą o tym, że nauka prawidłowej higieny jamy ustnej powinna obejmować nie tylko mycie zębów rano i wieczorem, ale również nitkowanie zębów, wizyty u stomatologa i ograniczenie podjadania między posiłkami.

W dniu 13.01.2020r. już po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr "Bajkowe Skarbki Śląska" ze sztuką
"Eliza w krainie zimy". Dzieci nie tylko oglądały sztukę, ale także mogły brać w niej aktywny udział. Po przedstawieniu nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach teatralnych poprowadzonych przez aktorów. Jak zawsze oprócz nauki było mnóstwo radości i ruchu.

Tradycje noworoczne pielęgnowane są przez nasze przedszkole od wielu lat. Co roku dzieci wspólnie z pracownikami placówki odwiedzają przyjaciół Karolinki, śpiewają kolędy, składają noworoczne życzenia.
Z życzeniami zdrowia oraz pomyślności w Nowym Roku dzieci złożyły wizytę Pani Annie Wacław, emerytowanej kucharce. Pani Ania za piękne kolędowanie obdarowała nasze przedszkolaki słodkim upominkiem.