Grupa Biedronki

"Na dalszą drogę życia weźcie czarodziejskie te słowa:
„Proszę”, „Dziękuję”, „Przepraszam”; nich każdy w sercu zachowa.
„Dzień Dobry” i „Do widzenia” niech obce Wam nie będzie.
Dzieciństwa dni w przedszkolu pamiętajcie zawsze i wszędzie..."

W dniu 18 czerwca 2019 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego 2018/2019. W podniosłym nastroju, w otoczeniu gości oraz rodziców absolwenci pożegnali się ze swoim przedszkolem. Odświętnie ubrani wychowankowie naszej placówki rozpoczęli występ, tańcem - Polonezem do którego zaprosili rodziców. Następnie dzieci przedstawiły wiersze, piosenki oraz tańce związane z tym co działo się przez lata spędzone w przedszkolu. Występy bardzo się podobały zarówno naszym gościom jak i rodzicom o czym świadczyły liczne brawa oraz łzy wzruszenia.

Troszkę z historii... "Podczas I wojny światowej  na terenie zaboru rosyjskiego inicjatywę ratowania rannych Polaków, walczących zarówno w armii rosyjskiej, a także niemieckiej i austriackiej, podjęła księżna Franciszka  Paula  Korybut Woroniecka. Za pozwoleniem przedstawiciela Rosyjskiego Czerwonego Krzyża A. J. Guczkowa, powstała myśl o powołaniu Polskiego Komitetu  Pomocy Sanitarnej. Do zadań Komitetu należało organizowanie szpitali, zbieranie bielizny dla rannych i szkolenie kobiet. Komitet rozbudowywał swoje oddziały w zależności od zakresu działalności i potrzeb społecznych..."

W dniu 14.06.2019 r. nasze przedszkolaki wzięły udział w obchodach 100-lecia PCK. Zaprezentowały tam swoją piosenkę pt. "Słoneczny Artysta".

W dniu 06.06.2019 r. nasi absolwenci z okazji ukończenia edukacji przedszkolnej wzięli udział w wycieczce do Ośrodka Hipoterapii i Rekreacji Konnej "Godziemba" w  Ligocie Zameckiej. Nasze przedszkolaki uczestniczyły m.in.: w wycieczce bryczką do lasu, karmiły kozy, miały oprowadzkę na koniu i wiele innych atrakcji. To był dzień pełen wrażeń, nauki i zabawy :)

ELEMENTARZ SPORTOWY

Każde dziecko o tym wie:
Chcesz być zdrowy – ruszaj się!
Sport to bardzo ważna sprawa.
Są reguły, jest zabawa.
Jest dyscyplin co nie miara,
część z nich nowa, a część stara.
Od wędkarstwa, sztuk łowieckich,
od antycznych igrzysk greckich,
poprzez dzieje, poprzez lata
aż do współczesnego świata.
Każdy znajdzie coś dla siebie.
Sprawdź, co dobre jest dla ciebie.

Ważna jest też ta zasada
(to zaleta jest, nie wada):
nie są ważne tu medale,
lecz jak ćwiczysz – czy wytrwale,
czy szanujesz przeciwnika.
Jaki jesteś, stąd wynika!
Sport nauczyć może wiele.
Zdrowy duch jest w zdrowym ciele,
a z wszystkiego jedna racja:
górą sport i rekreacja!

Edyta Pawlak

W dniu 05.06.2019 r. już po raz drugi MOS w Opolu zorganizował Olimpiadę Aktywnego Przedszkolaka. Na miejscu w rywalizacji sportowej wzięło udział 16 przedszkoli (ponad 200 przedszkolaków) z miasta Opola.

Już po raz kolejny z okazji Dnia Mamy i Taty odbył się w naszym przedszkolu Rodzinny Rajd Rowerowy (30.05.2019 r.). W tym dniu nie tylko dzieci i ich rodziny pokonują wysnaczoną trasę rowerami. Jest to także spotkanie z wierszem, piosenką, wspólnymi zabawami i biesadowaniem.

W dniu 23.05.2019 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach w Zaczarowanym Świecie - Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE w Opolu. Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Przedszkole dla wszystkich przyjazne...".

W dniu 22.05.2019 r. dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu - Bierkowicach. Nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach ceramicznych, oglądały i zwiedzały wystawy tematyczne, malowały i bawiły się przy muzyce. Zwieńczeniem całego dnia był piknik pod "chmurką".

W dniu 21.05.2019 r. nasze przedszkolaki wzięły udział w IX Przeglądzie Tańca Przedszkolaków organizwanym przez Przedszkole Publiczne Nr 59 w Opolu. Nasi tancerze zaprezentowali się w "Polonezie" Wojciecha Kilara.

Tradycyjnie już po raz koleny nasi tegoroczni absolwenci wykonali cegiełki, które zostaną umieszone na naszej "Przedszkolnej Wieży Piastowskiej":)