Grupa Biedronki

W dniu 21.05.2018 r. nasze "Biedronki" uczestniczyły już w II wyprawie po Opolu w ramach projektu edukacji regionalnej "Mały Opolanin". Przedszkolaki poznawały architekturę i historię najwazniejszych obiektów naszego miasta. Nstępnie zwiedziły Wieżę Piastowską. Na koniec uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez artystów plastyków z MDK w Opolu. To był dzień pełen wrażeń :)

     18 maja b.r. starszaki z naszego przedszkola wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych przez MOS w Opolu w ramach programu wsparcia edukacji przedszkolnej w zakresie wychowania fizycznego "Aktywny przedszkolak". 

"Rączki w górę,
Rączki w dół
I zginamy
ciałko w pół.
Noga raz,
Noga dwa,
Co za frajda,
na sto dwa!" :) 

 

 "DZIEŃ BEZPIECZNYCH PRZEDSZKOLI"

            W każdym przedszkolu bezpieczeństwo dzieci było, jest i będzie najistotniejszą sprawą. Zdrowie, życie i bezpieczeństwo dzieci stanowi wartość o którą troszczą się wspólnie rodzice, nauczyciele a także wiele instytucji.

W dniu 16.05.2018 r. w Przedszkolu Publicznym nr 33 „Karolinka” w Opolu gościliśmy 7 zaprzyjaźnionych „Bezpiecznych Przedszkoli”, które realizują program edukacyjny, a także otrzymały ogólnopolski Tytuł Lidera oraz Certyfikat Bezpiecznych Przedszkoli. Wśród gości znalazły się takie przedszkola jak:

 • Przedszkole Publiczne nr 4
 • Przedszkole Publiczne nr 6
 • Przedszkole Publiczne nr 37
 • Przedszkole Publiczne nr 44
 • Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 51
 • Przedszkole Publiczne nr 28

Gośćmi honorowymi oraz współorganizatorami uroczystości byli: 

 • Ochotnicza Straż Pożarna w Opolu – Grudzicach
 • Komenda Miejska Policji w Opolu
 • Straż Miejska w Opolu
 • Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, a także zaproszeni goście:
 • Pani Krystyna Dworecka – Naczelnik Wydziału Oświaty Miasta Opola
 • Pani Iwona Konopnicka - Adiunkt Uniwersytetu Opolskiego
 • Pani Stefania Jagło – Pracownik Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu
 • Pani Beata Orel – Bibliotekarz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu – filia Grudzice
 • Pani Marta Zielińska – Dyrektora Księgarni „Tak Czytam” w Opolu

Dzieci uczestniczyły w specjalnie przygotowanych zadaniach o tematyce bezpieczeństwa oraz wykonywały zadania przydzielone przez odpowiednie służby, następnie przeszły do Straży Pożarnej, gdzie Panowie Strażacy przygotowali wspaniałe sportowe konkurencje oraz pokaz sprzętu i wozu strażackiego.

Podczas uroczystości komisja konkursowa wręczyła dzieciom dyplomy i nagrody za udział w XI ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim na książeczkę pt. „Żeby kózka nie skakała toby nóżki nie złamała”.

 

W dniu 09.05.2018 r. dzieci 5,6-letnie z naszego przedszkola były na spektaklu pt. "Bajka o szczęściu" w Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu. Po przedstawieniu uczestniczyły w warsztatach teatralnych z aktorami i artystą plastykiem. Wyjazd został zrealizowany w ramach zajęć w miejscach edukacji bezpośredniej w ramach projektu "Przedszkole dla wszystkich przyjazne - wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w przedszkolach 15 gmin należących do Aglomeracji Opolskiej". 

 

„Powiewa flaga”
Czesław Janczarski

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.

27 kwietnia 2018 r. dzieci starsze miały mozliwość uczestniczenia w zajęciach matematynych i informatycznych, które odbywały się w Centrum Nauk Przyrodniczych. 

 

W dniu 27.04.2018 r. (piątek) odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski pt. „Kto Ty jesteś? Polak mały” o tematyce patriotycznej. Każdy chętny przedszkolak mógł zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie. Wśród propozycji wierszy do nauki znalazły się: „Polak Mały”, „Co to jest Polska?” „Wawel”, „Nasze polskie ABC”, „Moja mała Ojczyzna”, Barwy ojczyste”, „Polska”.

Każde dziecko mówiące wiersz nie tylko pięknie mówiło, ale także odświętnie wyglądało.

W konkursie udział wzięło 15 dzieci z naszego przedszkola w wieku od 3 do 6 lat. Wszyscy zostali uhonorowani dyplomem, książeczką oraz pysznym słodziuszkiem. Po zakończonej recytacji wszystkie dzieci naszego przedszkola zebrały się przy maszcie, gdzie wciągnięto flagę Polski oraz wspólnie odśpiewaliśmy hymn.

W dniu 25.04.2018 r. nasze przedszkolaki obejrzały dzisiaj bajkę o królewnie Fruszy, która poznaje radość prostego życia i pomocy dla bliskich. Przedstawienie zwraca uwagę na wartość koleżenstwa i i propaguje zdrowe żywienie, oraz uczy wiary we własne siły.

Po przedstawienu dzieci uczestniczyły w warsztatach teatralnych prowadzony przez aktorów.

 

25 kwietnia 2018 r. odbył się I Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Przedszkole Publiczne Nr 37 w Opolu. Nasze przedszkole reprezentowała 10 dzieci.

 

Początek strony