Grupa Wiewiórki

"...Święty Mikołaj nocą wędruje
W okna zagląda i nasłuchuje
Gwiazdka w okna świeci
gdzie są grzeczne dzieci.

O każdym grzecznym dziecku pamięta
Dobry dziadunio, Mikołaj Święty
Co za radość będzie,
gdy do nas przybędzie..."

W piątek, 7 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość - Św. Mikołaj:)

W dniu 04.12.2018 r. dzieci odwiedziły Nadleśnictwo w Opolu, celem przekazania żołedzi zebranych przez dzieci i ich rodziny. Na spotkaniu w Izbie Leśnej zostali nagrodzeni najwięksi zbieracze tych skarbów lasu. Dzieci mogły też posłuchać opowiadań pana leśniczego i obejrzeć film edukacyjny o zwierzętach.

W dniu 03.12.2018 r. odwiedziła nasze przedszkole pani Aneta Piątek właścicielka kwiaciarni "Cuda wianki" w Opolu. Nasz gość opowiedział o swojej pracy, a takżę poprowadził warsztaty florystyczne na których dzieci mogły wykonać stroiki świąteczne. To było trudne zadanie, ale nasze przedszkolaki świetnie dały sobie radę. Dziękujemy pani Anecie za czas i przekazaną wiedzę:)

D. Gellner „Wieczór Andrzejkowy”

Świeca marszczy złoty nos, z każdej strony kapie wosk,
Cienie tłoczą się co krok, już w pokoju straszny tłok!
Cienie tu i cienie tam – pewnie przyszły wróżyć nam
Już się pchają na firanki, cienie – czarne wycinanki.
Już rozsiadły się na ścianach: czarny zamek, czarna brama.
I już skrzą się na tapecie czarne koła przy karecie.
Czarny paź przed bramą staje, czarną róże nam podaje.
Kto ją weźmie – ja? Czy ty? Komu z nas się spełnią sny?

"Jesteśmy Polką i Polakiem
Dziewczynką fajną i chłopakiem
Kochamy Polskę z całych sił
Chcemy byś również kochał ją i ty
I ty..."

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości odbyła się w naszym przedszkolu "Gala o Polsce". Na tę uroczystość zaproszeni byli rodzice, byli pracownicy przedszkola, osoby współpracujące z naszą placóką, a takżę przedstawiciele urzędu miasta.

W dniu dzisiajszym, tj. 24.10.2018 r. nasze przedszkolaki obejrzały program artystyczny pt. "Przygody Technoludka". Akcja programu kręci się wokół zwariowanego na punkcie elektronicznych gadżetów Technoludka, który telefon, tablet i inne rzeczy elektroniczne przekłada nad kontakty z ludźmi. Dzieci dowiedziały się, że sprzęty te są ważne w codziennym życiu, ale żaden nie zasąpi drugiego człowieka :)

W dniu dzisiejszym tj. 24.10.2018 r. nasze przedszkole odwiedziała pani Anna Papuszka przedstawicielka Straży Miejskiej w Opolu. Nasz gość opowiadał dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, następnie wspólnie odgrywaliśmy scenki związane z ruchem drogowym. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał odblask.

W dniu 10.10.2018 r. już po razk kolejny rodzice wraz z dziecmi porządkowali i dosadzali rośliny do swoich przedszkolnych ogródków.