Grupa Biedronki

Przedszkolaki we wrześniu podjęły uchwałę, która właśnie została zrealizowana. 15 listopada w ramach spotkania z przedszkolakami w opolskim ratuszu przekazano 800 książek na 800 lat do opolskich placówek. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji m.in. przedstawienie teatralne. Z każdego przedszkola mogło być tylko trzech reprezentantów. Nasze przedszkole godnie reprezntowali: Madzia, Ewelina i Mateusz :)

 

     W dniu 13 listopada br.  roku w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Opolu odbyła się kolejna edycja imprezy dla opolskich przedszkolaków pn. „Rajd Przedszkolaka – Bezpiecznie po Opolu”. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Miejska Policji w Opolu oraz Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola. W przedsięwzięciu wzięło udział kilkanaście ośmioosobowych reprezentacji. Każda grupa startowała na odrębnym stanowisku konkursowym, gdzie na drużynę czekał sędzia – uczeń klasy o profilu policyjnym oraz zadanie do wykonania. Czasu na wykonanie zadania było mało, więc liczył nie tylko refleks, ale także współpraca, wiedza i precyzja w wykonywaniu ćwiczeń. Najważniejszy jednak był dobry humor, a tego było bardzo dużo, o czym świadczył uśmiech na twarzach dzieci. Wszystkie dzieci wygrały rywalizację, gdyż wspaniale odpowiadały na zadawane pytanie przez policjantów i zaliczały każde kolejne zadanie sportowe. Na pamiątkę udziału w Rajdzie dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe oraz pamiątkowe nagrody. Nasze przedszkole reprezentowali: Madzia, Maciej, Julia, Oskar, Staszek, Arek, Hania i Kacper :) 

 

 

 

      "Ogrodnicy" I. Salach

Idą, idą ogrodnicy tup, tup, tup
Niosą grabki i łopatki. 
Hej! Będą spulchniać ziemię,
aby lekko było jej.
Puk, puk, puk łopatką. 
Szu, szu, szu grabkami.
Tryśnie woda z koneweczki,
na nasze grządeczki.

 

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci 5 i 6-letnie z grupy "Biedronki" uczestniczą w projekcie „Zwinny przedszkolak” - program wspierania aktywności fizycznej dzieci w wieku przedszkolnym organizowany przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu.

Celem programu jest:

  1. Krzewienie wśród dzieci kultury fizycznej.
  2. Dostarczanie radości i satysfakcji z udziału w zajęciach.
  3. Podnoszenie stanu zdrowia i sprawności fizycznej.
  4. Rozwijanie zainteresowań sportowych z jednoczesnym wyrabianiem nawyków czynnego uprawiania ćwiczeń ruchowych.
  5. Kształtowanie właściwej postawy społecznej w szczególności wyrabianie takich cech charakteru jak: aktywność, samodzielność, poczucie obowiązku.
  6. Diagnoza sprawności fizycznej dzieci.

GIMNASTYKA

Gimnastyka to podstawa
to dla dzieci ważna sprawa.
Ręce w górę, w przód i w bok
skłon do przodu, przysiad, skok.
Skłon i przysiad, skok i siad
dziś w przedszkolu gimnastyka, każdy będzie rad.
Rozruszamy wszystkie mięśnie,
 przeciągniem
y stawy,
aby iść wesoło do innej zabawy.

Raz, dwa, trzy
ćwiczę ja, ćwicz i Ty ….  !

 

Początek strony