Grupa Biedronki

Nasze przedszkolaki miały dzisiaj słodką pracę. Samodzielne wykonały lukier, a następnie dekorowały nim pierniczki. 

To zadanie sprawiło dzieciom duuużo radości.

Lukrowanie pierniczków było jednym z działań w ramach projektu edukacyjnego "Matematyka w pierniku".

 

W dniu 30 listopada dzieci z grupy "Biedronki" miały możliwość pieczenia pierników w piekarni u Pana Kurca w Opolu - Grudzicach. Nasze przedszkolaki wałkowały, wykrawały, układały pierniczki na blachach, a także asytowały przy wkładaniu i wyciąganiu pierników z pieca piekarskigo. Naszym mistrzem cukiernictwa była Pani Beata Orel.

To były bardzo pracochłonne zajęcia.

Zajęcia w piekarni były jednym z działań w ramach projektu edukacyjnego "Matematyka w pierniku".

 

 

"I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki" takie hasło nosiła już VI edycja międzyprzedszkolnego konkursu na temat bezpieczeństwa organizowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 28 im. Czesława Janczarskiego w Opolu. Było dużo konkurencji, ale nasi przedsztawiciele nie dali się pokonać i zdobyli zaszczytne I miejsce :)

 

 

 

Dzieci starsze z naszego przedszkola miały możliwość uczestniczenia w zajęciach organizowanych przez RCRE pod nazwą "Zaczarowany świat nauki". Nasi mali odkrywcy mieli możliwość nie tylko obserwować, ale także aktywnie uczestniczyć w warsztatach, eksperymentach i działaniach z dziedziny przyrody, architektury czy budowy ciała człowieka. 

 

 

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w życie przedszkola

oraz przepiękne prace wykonane na konkurs

„Jesienne kompozycje”.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie konkursem,

postanowiliśmy wyłonić na podstawie Państwa głosów:

6 laureatów z Naszego Przedszkola oraz 11 laureatów z Opolskich Przedszkoli.

Pozostałe prace są równorzędnie wyróżnione

Wyróżnieni Laureaci z PP nr 33 „Karolinka”

Z uwagi na taką samą liczbę głosów oddaną na autorów poniższych prac wedle Państwa oceny równorzędne

 

I miejsca otrzymują:

Szymon Bezara

Zofia Kula

Oskar Larysz

Mateusz Pansa

Julia Stahlberger

Dominik Wrzeciono

Nagroda Specjalna Dyrektora Przedszkola Publicznego nr 33 „Karolinka” Pani Alfredy Ludwiczyńskiej-Popery oraz Dyrektora Przedszkola Publicznego nr 3 im. Jana Brzechwy Pani Jolanty Gajos-Babika – nagrodę otrzymuje: Dominik Bolibrzuch

Laureaci z Opolskich Przedszkoli

I miejsce:

Maja Antoszak, Hanna Kostek - Przedszkole Publiczne nr 26 w Opolu

Maja Lukoa - Grupa „Krasnoludki”, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Opolu

II miejsce:

Maja Woźniak–Przedszkole Publiczne nr 6 w Opolu

Kinga Harynek - Przedszkole Publiczne nr 37 w Opolu

Aleksander Bugajski - Przedszkole Publiczne nr 54 w Opolu

III miejsce:

Jan Bednarek - Przedszkole Publiczne nr 18 w Opolu

Maja Rezler - Przedszkole Publiczne nr 21 w Opolu

Natalia Cebula - Przedszkole Publiczne nr 36 w Opolu

 

Wszystkim autorom pięknych prac oraz opiekunom artystycznym serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i włożony wysiłek. Gratulujemy wspaniałych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów. Nadesłane prace będzie można zobaczyć w Nadleśnictwie w Opolu oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu w Grudzicach.

 

Przedszkolaki we wrześniu podjęły uchwałę, która właśnie została zrealizowana. 15 listopada w ramach spotkania z przedszkolakami w opolskim ratuszu przekazano 800 książek na 800 lat do opolskich placówek. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji m.in. przedstawienie teatralne. Z każdego przedszkola mogło być tylko trzech reprezentantów. Nasze przedszkole godnie reprezntowali: Madzia, Ewelina i Mateusz :)

 

     W dniu 13 listopada br.  roku w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Opolu odbyła się kolejna edycja imprezy dla opolskich przedszkolaków pn. „Rajd Przedszkolaka – Bezpiecznie po Opolu”. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Miejska Policji w Opolu oraz Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola. W przedsięwzięciu wzięło udział kilkanaście ośmioosobowych reprezentacji. Każda grupa startowała na odrębnym stanowisku konkursowym, gdzie na drużynę czekał sędzia – uczeń klasy o profilu policyjnym oraz zadanie do wykonania. Czasu na wykonanie zadania było mało, więc liczył nie tylko refleks, ale także współpraca, wiedza i precyzja w wykonywaniu ćwiczeń. Najważniejszy jednak był dobry humor, a tego było bardzo dużo, o czym świadczył uśmiech na twarzach dzieci. Wszystkie dzieci wygrały rywalizację, gdyż wspaniale odpowiadały na zadawane pytanie przez policjantów i zaliczały każde kolejne zadanie sportowe. Na pamiątkę udziału w Rajdzie dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe oraz pamiątkowe nagrody. Nasze przedszkole reprezentowali: Madzia, Maciej, Julia, Oskar, Staszek, Arek, Hania i Kacper :) 

 

 

 

Początek strony