Grupa Biedronki

"Jesteśmy Polką i Polakiem
Dziewczynką fajną i chłopakiem
Kochamy Polskę z całych sił
Chcemy byś również kochał ją i ty
I ty..."

     Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości odbyła się w naszym przedszkolu "Gala o Polsce". Na tę uroczystość zaproszeni byli rodzice, byli pracownicy przedszkola, osoby współpracujące z naszą placóką, a takżę przedstawiciele urzędu miasta.

     W dniu dzisiejszym tj. 24.10.2018 r. nasze przedszkole odwiedziała pani Anna Papuszka przedstawicielka Straży Miejskiej w Opolu. Nasz gość opowiadał dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, następnie wspólnie odgrywaliśmy scenki związane z ruchem drogowym. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał odblask. 

 

     W dniu 23.10.2018 r. nasze przedszkolaki wzięły udział w IV Międzyprzedszkolnym Festiwalu Twórczości Ekologicznej ph "Bądź z natury EKO", który odbył się w budynku PSP Nr 29 w Opolu. Nasze przedszkole reprezentowali: Zosia, Ola, Madzia, Kuba i Maciej. Reszta grupy "Biedronki" dzielnie kibicowała na widowni. Nasze dzieci prezentowały ekologiczne stroje, zwierzę EKO (wykonane z materiałów wtórych) oraz piosenkę ekologiczną pt. "Każde dziecko o tym wie...".  W festiwalu wzięło udział kilkanaście przedszkoli z naszego miasta.

 

       W dniu dzisiajszym, tj. 24.10.2018 r. nasze przedszkolaki obejrzały program artystyczny pt. "Przygody Technoludka". Akcja programu kręci się wokół zwariowanego na punkcie elektronicznych gadżetów Technoludka, który telefon, tablet i inne rzeczy elektroniczne przekłada nad kontakty z ludźmi. Dzieci dowiedziały się, że sprzęty te są ważne w codziennym życiu, ale żaden nie zasąpi drugiego człowieka :) 

W dniu 10.10.2018 r. już po razk kolejny rodzice wraz z dziecmi porządkowali i dosadzali rośliny do swoich przedszkolnych ogródków. 

 

 

     W czwartek, tj. 20 września br. już po raz kolejny przedszkolaki otrzymały od prezydenta klucze do bram miasta. Uczestniczyły także w sesji i na koniec w głosowaniu nad uchwałą. 

"My opolskie przedszkolaki               
Wszystkie złapmy się za ręce,           
Uśmiechnijmy się radośnie               
W tańcu przy wesołej tej piosence    

 To Opole nasze miasto,                   
Opole to nasz świat.                        
Ruszaj śmiało ulicami                      
i wesoło śpiewaj tak!"        

Początek strony