Grupa Biedronki

Ta ciekawa i wdzięczna technika zdobienia wywodzi się od japońskich lalek kimekomi z miękkiego wierzbowego drewna. Pierwsze lalki kimekomi zostały stworzone przez Tadashige Takahashi w Kioto około 260 lat temu. Teraz technika kimekomi polega na upychaniu skrawków materiału w szczeliny wycięte w styropianie. Można w ten sposób ozdobić bombki, pisanki czy nawet tworzyć obrazy. Wykonanie jest stosunkowo proste, wymaga trochę cierpliwości ale można stworzyć naprawdę interesujące prace.

,,Gdzie jest Mikołaj?”

... A daleko, daleko,

gdzie się kończy podwórko,

za tajemniczą bramą,

za oszronioną furtką

czekają białe sanie

z brodatym Mikołajem,

i już zimową gwiazdę

na niebie ktoś zapalił.

Dorota Gellner

Nasze przedszkolaki miały dzisiaj słodką pracę. Samodzielne wykonały lukier, a następnie dekorowały nim pierniczki.

To zadanie sprawiło dzieciom duuużo radości.

Lukrowanie pierniczków było jednym z działań w ramach projektu edukacyjnego "Matematyka w pierniku".

W dniu 30 listopada dzieci z grupy "Biedronki" miały możliwość pieczenia pierników w piekarni u Pana Kurca w Opolu - Grudzicach. Nasze przedszkolaki wałkowały, wykrawały, układały pierniczki na blachach, a także asytowały przy wkładaniu i wyciąganiu pierników z pieca piekarskigo. Naszym mistrzem cukiernictwa była Pani Beata Orel.

To były bardzo pracochłonne zajęcia.

Zajęcia w piekarni były jednym z działań w ramach projektu edukacyjnego "Matematyka w pierniku".

"I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki" takie hasło nosiła już VI edycja międzyprzedszkolnego konkursu na temat bezpieczeństwa organizowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 28 im. Czesława Janczarskiego w Opolu. Było dużo konkurencji, ale nasi przedsztawiciele nie dali się pokonać i zdobyli zaszczytne I miejsce :)

Dzieci starsze z naszego przedszkola miały możliwość uczestniczenia w zajęciach organizowanych przez RCRE pod nazwą "Zaczarowany świat nauki". Nasi mali odkrywcy mieli możliwość nie tylko obserwować, ale także aktywnie uczestniczyć w warsztatach, eksperymentach i działaniach z dziedziny przyrody, architektury czy budowy ciała człowieka.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w życie przedszkola

oraz przepiękne prace wykonane na konkurs

„Jesienne kompozycje”.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie konkursem,

postanowiliśmy wyłonić na podstawie Państwa głosów:

6 laureatów z Naszego Przedszkola oraz 11 laureatów z Opolskich Przedszkoli.

Pozostałe prace są równorzędnie wyróżnione

Wyróżnieni Laureaci z PP nr 33 „Karolinka”

Z uwagi na taką samą liczbę głosów oddaną na autorów poniższych prac wedle Państwa oceny równorzędne

I miejsca otrzymują:

Szymon Bezara

Zofia Kula

Oskar Larysz

Mateusz Pansa

Julia Stahlberger

Dominik Wrzeciono

Nagroda Specjalna Dyrektora Przedszkola Publicznego nr 33 „Karolinka” Pani Alfredy Ludwiczyńskiej-Popery oraz Dyrektora Przedszkola Publicznego nr 3 im. Jana Brzechwy Pani Jolanty Gajos-Babika – nagrodę otrzymuje: Dominik Bolibrzuch

Laureaci z Opolskich Przedszkoli

I miejsce:

Maja Antoszak, Hanna Kostek - Przedszkole Publiczne nr 26 w Opolu

Maja Lukoa - Grupa „Krasnoludki”, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Opolu

II miejsce:

Maja Woźniak–Przedszkole Publiczne nr 6 w Opolu

Kinga Harynek - Przedszkole Publiczne nr 37 w Opolu

Aleksander Bugajski - Przedszkole Publiczne nr 54 w Opolu

III miejsce:

Jan Bednarek - Przedszkole Publiczne nr 18 w Opolu

Maja Rezler - Przedszkole Publiczne nr 21 w Opolu

Natalia Cebula - Przedszkole Publiczne nr 36 w Opolu

Wszystkim autorom pięknych prac oraz opiekunom artystycznym serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i włożony wysiłek. Gratulujemy wspaniałych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów. Nadesłane prace będzie można zobaczyć w Nadleśnictwie w Opolu oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu w Grudzicach.