Grupa Biedronki

7 drudnia odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty, na których nasze przedszkolaki wykonywały łańcychy ze słomy i bibuły. Ponadto odwiedził nas gość z Montany (stan w USA), który opowiadał o życiu i obchodach świąt w tym kraju.

,,Prezent dla Mikołaja” D. Gellner

A ja się bardzo, bardzo postaram
I zrobię prezent dla Mikołaja.
Zrobię mu szalik piękny i nowy
Żeby go nosił w noce zimowe.
I żeby nie zmarzł w szyję i w uszy,
Gdy z burej chmury śnieg zacznie prószyć.
Niech się ucieszy Mikołaj Święty,
Tak rzadko ktoś mu daje prezenty.

W piątek - 7 grudnia odwiedził nasze przedszkole Św. Mikołaj. Dzieci mogły porozmawiać z Mikołajem, wspólnie zaśpiewać i zrobić sobie zdjęcie. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał od Mikołaja prezent:)

W dniach 28.11 i 03.12 odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i ich rodziców. Wspólnie wykonaliśmy papierowe gwiazdy, bombki i śnieżynki. Wszystkie ozdoby wykonane podczas warsztatów ozdobią przedszkolną choinkę w kościele. Dziekujemy serdecznie wszystkim uczestnikom :*

W dniu 20.11.2018 r. nasze przedszkolaki już po raz drugi w tym roku szkolnym uczestniczyły w zajęciach z cyklu Mały Opolanin orgazniowanym prze MDK w Opolu. Nasze Biedronki uczestniczyły w warsztatach piernikarskich (samodzielnie przygotowały ciasto, wałkowały i wykrawały pierniczki). Następne w kolejności były zajęcia plastyczne, których celem było wykoananie łańcuchów na choinkę. Ostatnim etapem II wyprawy było zwiedzanie wystawy etnograficznej w Muzeum Śląska Opolskiego. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o mieszkańcach dawnego Opola i jego okolic (obrzędach,  zwyczajach, przedmiotach codziennego użytku itp.). To była bardzo ciekawa i pouczająca wyprawa, dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone :)

"Jesteśmy Polką i Polakiem
Dziewczynką fajną i chłopakiem
Kochamy Polskę z całych sił
Chcemy byś również kochał ją i ty
I ty..."

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości odbyła się w naszym przedszkolu "Gala o Polsce". Na tę uroczystość zaproszeni byli rodzice, byli pracownicy przedszkola, osoby współpracujące z naszą placóką, a takżę przedstawiciele urzędu miasta.

W dniu dzisiejszym tj. 24.10.2018 r. nasze przedszkole odwiedziała pani Anna Papuszka przedstawicielka Straży Miejskiej w Opolu. Nasz gość opowiadał dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, następnie wspólnie odgrywaliśmy scenki związane z ruchem drogowym. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał odblask.

W dniu 23.10.2018 r. nasze przedszkolaki wzięły udział w IV Międzyprzedszkolnym Festiwalu Twórczości Ekologicznej ph "Bądź z natury EKO", który odbył się w budynku PSP Nr 29 w Opolu. Nasze przedszkole reprezentowali: Zosia, Ola, Madzia, Kuba i Maciej. Reszta grupy "Biedronki" dzielnie kibicowała na widowni. Nasze dzieci prezentowały ekologiczne stroje, zwierzę EKO (wykonane z materiałów wtórych) oraz piosenkę ekologiczną pt. "Każde dziecko o tym wie...".  W festiwalu wzięło udział kilkanaście przedszkoli z naszego miasta.

W dniu dzisiajszym, tj. 24.10.2018 r. nasze przedszkolaki obejrzały program artystyczny pt. "Przygody Technoludka". Akcja programu kręci się wokół zwariowanego na punkcie elektronicznych gadżetów Technoludka, który telefon, tablet i inne rzeczy elektroniczne przekłada nad kontakty z ludźmi. Dzieci dowiedziały się, że sprzęty te są ważne w codziennym życiu, ale żaden nie zasąpi drugiego człowieka :)

W dniu 10.10.2018 r. już po razk kolejny rodzice wraz z dziecmi porządkowali i dosadzali rośliny do swoich przedszkolnych ogródków.